• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی منطقه 10
   تعداد بازدید: 36
   کد: 185481
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱

   برگزاری همایش دوچرخه سواری سه شنبه های بدون خودرو

   این همایش با شعار "ورزش بیشتر، جسم سالم تر" و با رویکرد توجه به هوای پاک و استفاده از دوچرخه و حمل و نقل عمومی برگزار شد.
   برگزاری همایش دوچرخه سواری سه شنبه های بدون خودرو

   چهارمین همایش دوچرخه سواری سال 98 شهرداری منطقه 10 مشهد در راستای پویش مردمی سه شنبه های بدون خودرو و استفاده از حمل و نقل پاک با حضور مدیران شهری برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، در این همایش دکتر بهاروند رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر، دکتر شهریاری نایب رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، مهندس سمیعی دبیر کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر، مهندس جعفری مدیر پروژه مسیرهای دوچرخه سطح شهر سازمان ترافیک، مهندس حافظ شهردار منطقه 10، مهندس خان محمدی معاون فنی و اجرایی به همراه روسای ادارات و همکاران منطقه حضور داشتند.
   دکتر بهاروند رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در این همایش گفت: توسعه و شناسایی اتصالات منفک شده‌ی مسیرهای دوچرخه در سطح معابر از ضروریات است که بایستی با اولویت اجرا در دستور کار قرار گیرد.
   وی افزود: لازم است مطالعات احداث مسیر ویژه دوچرخه برای بوستان ها و پارک های در حال اجرا، انجام و طراحی شود.
   وی ادامه داد: در مکان های ایستگاه های دوچرخه، به منظور ایجاد زیر ساخت های مناسب برای استفاده از حمل و نقل پاک، محلی برای پارک دوچرخه های شخصی شهروندان نیز پیش بینی شود.
   دکتر بهاروند یادآور شد: به جهت سهولت در اجرای عملیات مناسب سازی و ایجاد مسیرهای دوچرخه و دستیابی به نتایج مطلوب نیاز است تا کارگروه ویژه ای با هماهنگی و همکاری نهادهای مرتبط تشکیل شود.
   همچنین در این برنامه دکتر شهریاری نایب رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر گفت: طراحی مسیرهای دوچرخه و ایجاد فضایی مناسب تاثیر به سزایی در نهادینه شدن و گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه بجای خودرو دارد.
   وی افزود: در همین راستا به منظور دستیابی به موفقیت در طراحی، بررسی و امکان سنجی اجرای این مسیرها در سطح شهر مشهد به ویژه در نقاط مرکزی و هسته های قدیمی از ضروریات است.
   مهندس احمد حافظ شهردار منطقه نیز در این همایش با اشاره به اینکه منطقه 10 مشهد در برگزاری همایش های دوچرخه سواری پیشگام است، بیان کرد: از ابتدای امسال چند همایش با همکاری هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی و انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد برگزار که با استقبال بی نظیر شهروندان همراه بوده است.
   وی افزود: در این همایش دوچرخه سواران مسیر تقاطع امامیه را به سمت بلوار شریعتی تا تقاطع بلوار استاد یوسفی و بلوار اندیشه رکاب زدند.
   وی خاطر نشان کرد: این همایش با شعار "ورزش بیشتر، جسم سالم تر" و با رویکرد توجه به هوای پاک و استفاده از دوچرخه و حمل و نقل عمومی برگزار شد.
   حافظ با اعلام آمادگی در خصوص ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه، اظهار کرد: در منطقه 10 چهار مسیر ویژه دوچرخه به طول 9000 متر احداث شده است که شهروندان می توانند برای سفرهای درون شهری خود از آنها استفاده کنند.
   وی تصریح کرد: بازسازی و احداث مسیرهای جدید با هدف ایجاد اتصال مسیرها در سطح منطقه از دیگر اقدامات منطقه 10 در جهت توسعه دوچرخه سواری و کاهش مشکلات ترافیکی است.
    

    

    

    

    

    

    

    

    

   تعداد بازدید: 36
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,504,552
تعداد بازدید امروز : 1,896
تعداد بازدید دیروز : 2,196
آخرین به روزرسانی : 1398/09/18 13:15
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد