• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی منطقه 10
   تعداد بازدید: 26
   کد: 185217
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   معاون اجرایی شهردار منطقه 10 مشهد خبر داد:

   بهســازی مســیر پیاده راه زائران پیاده

   یکی از مهم ترین اقداماتی که امسال درباره زائران پیاده انجام شد؛ بهســازی مســیر پیاده رو 3 کیلومتری برای عبور و مرور هر چــه امن تر زائران پیاده بــود
   بهســازی مســیر پیاده راه زائران پیاده

   دهه پایانــی صفر و هم زمانی با شهادت امام رضا(ع) هر ساله به مشهد حال و هوای دیگــری می دهــد. زائران زیادی همزمان با این ایام پیاده و سواره خود را به بارگاه هشتمین امام می رسانند تا تسلیتی عرض کنند.

   در این بین آنها که عاشــق تر هستند انگار می خواهند رنج بیشتری ببرند، برای همین پیاده به سمت مشــهد راه می افتند. ما در مشهد به عنوان مردمی که نقش میزبان را داریم هر سال تلاش کردیم مهمانداران خوبی باشــیم.
   منطقه 10 شهرداری مشهد نیز در این میان به عنوان مرز ورودی شمالی شهر وظیفه ای سنگین بر دوش دارد و هر ساله سعی می کند با اتخاذ تدابیر لازم آن را به بهترین نحو ممکن به انجام رســاند. تدارک مسیر عبور و مرور زائران تا در نظر گرفتن ایستگاه های صلواتی متعدد و تأمین امنیت زائران از جمله این اقدامات است. شــهرداری منطقه 10 مشــهد به عنــوان یکی از مهمترین میزبانان زوار امام رضا (ع) در بخش های مختلــف فرهنگــی، اجتماعی، حمــل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، فضای سبز و ... اقدامات متعددی در اینباره انجام داده است و با هم افزایی بادستگاه های دیگر نیز زمینه ورود هر چه بهتر زائران را از این ورودی سهولت بخشیده است.
   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، علی خان محمدی، معاون اجرایی شهردار منطقه 10 مشهد، در این باره به خبرنگار شهرآرا محله بیان کرد: یکی از مهم ترین اقداماتی که امسال درباره زائران پیاده انجام شد؛ بهســازی مســیر پیاده رو 3 کیلومتری برای عبور و مرور هر چــه امن تر زائران پیاده بــود، افزون بر آن ایجاد فضای ســبز در مســیر احداث شــده، فضاســازی اطراف بزرگراه هاشمی رفسنجانی، تفکیک مســیر زائر از خودروها در حاشــیه کال زرکش از جمله اقدامات ویژه امسال بود.
   وی افزود: علاوه بر این ما در بحث ایمن ســازی مسیر برای زائران پیاده برنامه های توسعه ای برای ســال های آینده داریم که از جمله آن ها می توان به ایجاد مسیر در معبر کندرو بزرگراه آزادی در ضلع شمال اشــاره کرد. افزون بر این هماهنگی هایی نیز با پلیس راهور شده است تا با استقرار در محل شرایط امنیت هر چه بیشتر زائران پیاده فراهم شود.
   زاهدی، رئیــس اداره ناحیه 3 شــهرداری منطقه 10 نیز درباره اقدامات انجام شده در تنها ورودی این منطقه بیان کرد: در راســتای استقبال از زائران پیاده در انتهای ماه صفر و شــهادت امام رضا (ع) شهرداری منطقه اقدامات متعددی انجام می دهد تا رفاه و آرامش هر چه بیشتر زائران فراهم شود.
   وی ادامه داد: قســمتی از این کار که به منطقه 10 مربوط می شــود اســتقبال از زائرانی است که از ضلع شــمالی مشهد مثلا از شــهرهای بجنورد، قوچان و ... وارد شــهر می شــوند.
   زاهدی افزود: جلسات برای هماهنگی های اولیه از یک ماه قبل آغاز شــد و بازدید از مســیر و جلسات مشترک با پلیس راهور در دســتور کار قرار گرفت، جلسات متعددی نیز به صورت داخلی برگزار شد در نهایت آخرین تصمیمات گرفته شــد. مباحث مربوط به تســطیح مســیر زائران پیاده و پاک سازی مسیر از جمله اولویت های مدنظر شــهرداری مشهد بود و در همین باره قسمتی از مسیر بزرگراه حد فاصل میدان قائم تا کال زرکش که در محدوده شهری قرار دارد شن ریزی و با تراشه آسفالت مسطح شد.
   وی ادامه داد: در حوزه فضای ســبز نیز اقدامات لازم درباره هرس مناسب درختان انجام شد تا مشکلی در هنگام عبور و مرور زائران پیاده ایجاد نشــود.
   زاهدی بیــان کرد: برپایی 42 ایســتگاه صلواتی در منطقه با هماهنگــی پلیس راهور و بخش های مختلف فرهنگی، خدمات شهری، فنی و عمران و همچنین سازمان آتش نشانی انجام شد. همچنین مانند سال های قبل طی یک هماهنگی با مدیریت کل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شــهری درباره تهیه ماشین آلات جمع آوری زباله و در نظرگرفتن نیروی کارگری نیز اقدامات لازم در حال انجام است.
   رییس اداره ناحیه 3 شــهرداری منطقه در ادامه بیان کرد: در رینگ میدان قائم نیز از طریق نصب داربست و نرده گذاری و نصب علائم ترافیکی مقرر شد از تردد زائران در رینگ های میدان برای حفظ ایمنی جلوگیری شود و زائران از مسیر تعیین شــده تردد کنند. همچنین در محدوده کال زرکش از طریق افزایش طول پل و اصلاح مسیر زائران برای جلوگیری از تردد ایشان در بزرگراه آزادی نیز در حال انجام است و تلاش داریم با افزایش طول پل، امنیت زائران را افزایش دهیم.
   حســین کریمی، رئیس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقــه 10 نیز با اشــاره بــه اقدامات متعــدد فرهنگی که درباره اســتقبال از زائران پیاده انجام شــده گفت: یکی از ایستگاه های مهم برای اســتقبال از زائران ایستگاه نزدیک هتل توریست اســت که در متراژ 1000متر مربع احداث شده است و خدمات متنوع بهداشتی، درمانی، رفاهی و ... به زائــران ارائه می دهد. در این غرفه روزانه 4000 نفر برای ناهار پذیرایی می شوند و در کل مبلغی حدود 250 میلیون تومان هزینه شده که 80 درصد این مبلغ از سوی نهادهای مشارکتی و بقیه از سوی شهرداری تأمین شده است.
   وی ادامه داد: علاوه بر این 60 بنر اطلاع رسانی در بزرگراه آزادی نصب شده و بیش از 10 مجوز احداث ایستگاه های صلواتی در این محدوده صادر شــده است. حدود 2000 خادم افتخاری نیز برای خدمت رسانی در این ایام در سامانه مربوط ثبت نام کردند.
   تعداد بازدید: 26
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,475,686
تعداد بازدید امروز : 308
تعداد بازدید دیروز : 1,530
آخرین به روزرسانی : 1398/08/29 14:45
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد