• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 89
   کد: 160094
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶

   آموزش اصول شهروندی

   اهمیت رعایت اصول شهروندی، باعث شد تا نرم ‌افزاری در این خصوص طراحی شود که در این راستا شهروندان پس از ثبت‌ نام و 10 دقیقه مطالعه بنرهای مربوط به موضوعات فرهنگ شهروندی که طی 11 هفته ارائه شد، در این مسابقه شرکت کردند.
   آموزش اصول شهروندی

   آموزش خلاق فرهنگ و تکالیف شهروندی با برگزاری مسابقه و جشن در فرهنگ ‌سرای شهید خادم الشریعه برگزار شد.

    
   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، مدیر فرهنگ‌ سرای شهید خادم‌ الشریعه با اعلام این خبر به خبرنگار شهرآرا محله، گفت: آموزش خلاق شهروندی لازمه زندگی در شهر است و فرهنگ ‌سراها می ‌توانند به عنوان مکانی برای آموزش در این حوزه موثر باشند. بر این اساس ما نیز تصمیم گرفته شد تا با برگزاری برنامه‌ ای متفاوت نسبت به سایر برنامه ‌ها، قدمی در این زمینه برداشته شود.
    
   محمدابراهیم حسینیان افزود: اهمیت رعایت اصول شهروندی، باعث شد تا نرم ‌افزاری در این خصوص طراحی شود که در این راستا شهروندان پس از ثبت‌ نام و 10 دقیقه مطالعه بنرهای مربوط به موضوعات فرهنگ شهروندی که طی 11 هفته ارائه شد، در این مسابقه شرکت کردند.
    
   وی  با اشاره به اینکه هر هفته یکی از موضوعات شهروندی مانند ترافیک، بازیافت و ... عنوان شد،  اظهار کرد: سوالات مسابقه نیز مربوط به همین موضوع بود و فرد با شرکت در آن، به ازای هر 3 سوال صحیح، یک کارت قرعه‌ کشی دریافت که در پایان هفته مراسمی با همان موضوع و انجام قرعه کشی توسط ارگان مربوط و مشارکت فرهنگسرا برگزار شد .
    
   حسینیان ادامه داد: آموزش قبل از شرکت در مسابقه و ادامه آن در روز برگزاری مراسم باعث می‌ شود مطالب در ذهن شهروند ماندگار شود و از آن ‌جایی که تمام برنامه‌ ها در هر هفته متناسب با یک موضوع است، یادگیری خلاق در هر فردی به خصوص کودکان انجام می ‌شود. بنابراین اگر هر فرهنگ ‌سرایی چنین برنامه ‌ای را در حوزه‌ فعالیت خود قرار دهد، آموزش مفیدی برای شهروندان انجام خواهد شد که تاثیر به سزایی در رعایت اصول شهروندی خواهد داشت.
   تعداد بازدید: 89
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,432,716
تعداد بازدید امروز : 1,227
تعداد بازدید دیروز : 1,092
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28 14:12
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد