چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ۱۴
طبقه بندی: خبر خدمات شهری
چچ
2KLZhdmI2LLYtCDZhdiz2KrZhdixINin2YrZhdmG2Yog2KjZhyDYtNmH2LHZiNmG2K/Yp9mG

آموزش مستمر ایمنی به شهروندان

آموزش مستمر ایمنی به شهروندان

آموزش مستمر ایمنی به شهروندان
شهردار منطقه10 از تشکیل گروه‌های داوطلب دوام ثامن در مجتمع‌های مسکونی خبر داد

آموزش مستمر ایمنی به شهروندان
شهردار منطقه10 از تشکیل گروه‌های داوطلب دوام ثامن در مجتمع‌های مسکونی خبر داد

به دنبال اجرای پایلوت طرح «همسایگی ایمن» در مجتمع مسکونی آفتاب منطقه10 در هفته‌های گذشته، شهرداری‌های دیگر مناطق مشهد نیز دست به کار اجرای این طرح آموزشی در مجتمع‌های بزرگ مسکونی و تجاری خود شدند. هدف از اجرای این طرح آشنایی ساکنان این مجتمع‌ها با خطرات احتمالی همچون آتش‌سوزی و زلزله است. حالا شهردار منطقه10 از استمرار این طرح با کمک نیروهای دوام ثامن (گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات) و اعضای هیئت مدیره مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌ها خبر می‌دهد.
سعید اکبریان با تأکید براینکه موفقیت برنامه‌های آموزشی در استمرار آن‌هاست به شهرآرا محله گفت: در نظر داریم برای مجتمع‌های بزرگ گروه‌های داوطلب ثامن را فعال کنیم و آموزش‌های اولیه لازم را در این زمینه به آن‌ها ارائه دهیم. مسئولیت‌پذیری، سلامت، امنیت روانی، جسمی، تعالی روحی و معنوی ساکنان مجتمع‌های مسکونی اهمیت زیادی دارد. شهرداری منطقه باید برای این موارد برنامه‌های آموزشی داشته باشد. یکی از فعالیت‌های اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ارتباط با مجتمع‌های مسکونی و اعضای هیئت مدیره و مدیر ساختمان‌هاست. در صورت ارتباط موفق این مجتمع‌ها با شهرداری، بسیاری از مشکلات اجتماعی آن‌ها برطرف می‌شود. طرح سازمان‌دهی مدیران مجتمع‌ها را در دستورکار اداره فرهنگی قرار دادیم.
شهردار منطقه10 با اشاره به اهداف طرح همسایگی ایمن و لزوم آموزش‌های عمومی برای پیشگیری و جلوگیری از بلایای طبیعی و انسان‌ساز مانند آتش‌سوزی و زلزله گفت: این برنامه با مشارکت سازمان آتش‌نشانی و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد انجام شد. با توجه به اینکه منطقه10 منطقه جدید شهری است و میانگین تراکم جمعیتی آن از میانگین تراکم جمعیت در شهر مشهد بیشتر است، این طرح از منطقه10 آغاز شد. علاوه بر این محل اجرای این طرح یعنی مجتمع مسکونی آفتاب که در خیابان آیت‌ا... مشکینی در منطقه10 قرار دارد با دارابودن 628 واحد، بزرگ‌ترین مجتمع مسکونی مشهد است که ساکنان آن شهروندانی پویا هستند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9107759793599
Qt: 1.9273548126221