فهرست طبقات
سه شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷ ۲۱
طبقه بندی: فنی و عمران
چچ
احداث پنجاه و سومین ایستگاه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در خیابان رازی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد خبرداد؛

احداث پنجاه و سومین ایستگاه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در خیابان رازی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: پنجاه و سومین ایستگاه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در خیابان رازی مشهد (شهرک غرب) با اعتبار 139 میلیارد ریال احداث شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ده، مسعود ظهوریان در آیین افتتاح ایستگاه ۵۳ آتش نشانی و بهره برداری از هشت دستگاه خودرو عملیاتی سنگین که با حضور محمدرضا کلائی شهردار مشهد، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد و جمعی از مسئولان شهری برگزار شد، اظهار کرد: پنجاه و سومین ایستگاه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در خیابان رازی مشهد (شهرک غرب) احداث شد.
وی افزود: این ایستگاه در محدوده منطقه 10 شهرداری مشهد در زمینی قریب به هزار و 400 متر مربع و زیربنای 800 متر مربع واقع شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: مجموعا حدود ۱۳۹ میلیارد ریال اعتبار برای این ایستگاه مهم هزینه شده است و در گروه ایستگاه های متوسط با کاربری اطفا حریق و امداد و نجات در مجموعه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد قرار گرفته است.
ظهوریان خاطرنشان کرد: سازه و ساختمان این ایستگاه به صورت اسکلت فلزی و مقاوم در برابر زلزله است و در هر شیفت 24 ساعته، 15 آتش نشان به همراه پنج دستگاه خودرو سبک و سنگین اطفا آماده امداد رسانی به شهروندان هستند.
وی اضافه کرد: ضرورت احداث ایستگاه شماره 53 با توجه به بافت متراکم صنعتی، تجاری، اداری و مسکونی در این محدوده شهری، برای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بسیار مهم و با اهمیت قلمداد می شود زیرا مجموعه های بزرگی همچون، کارخانه جات نان قدس رضوی، بیمارستان فوق تخصصی رضوی، مجموعه مرکز نگهداری معلولان فتح المبین، مجتمع های چند منظوره تجاری و مسکونی، باغات آستان قدس در این منطقه قرار گرفته که ریسک خطر پذیری بالایی را به همراه دارد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: با بهره‌ برداری از ایستگاه شماره 53 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، چتر ایمنی این اماکن و محدوده شهرک رازی، بولوار اندیشه، بولوار شریعتی، بولوار حجاب، بولوارامامت و بزرگراه شهید کلانتری شهر مشهد تکمیل و پشتیبانی برای ایستگاه های شماره هفت در بولوار امامیه، ایستگاه شماره 43 در بولوار شهید فرامرز عباسی، ایستگاه شماره 14 در بولوار توس، ایستگاه شماره 33 در بولوار سید رضی و ایستگاه شماره 35 در بولوار میثاق مشهد نیز مطلوب‌ تر خواهد بود.
ظهوریان تصریح کرد: با افتتاح این ایستگاه زمان پاسخگویی نیز با محوریت تسهیل در زمان رسیدن آتش نشانان به محل ماموریت به تناسب کاهش پیدا خواهد کرد و در امدادرسانی و رسیدن تیم های پشتیبان امداد و نجات و اطفا حریق نیز می تواند کمک شایانی به شهروندان و مدیریت شهری در عملیات های پیش روی را داشته باشد.
وی ادامه داد: گفتنی است در حال حاضر تعداد ایستگاه های آتش نشانی فعال در مشهد 52 ایستگاه است که با افتتاح ایستگاه شماره 53 (رازی) تعداد ایستگاه های فعال در سطح شهر مشهد افزایش رو به استاندارد های جهانی را طی می کند و با برنامه ریزی های انجام شده، یک ایستگاه جدید آتش نشانی در اوایل سال جدید به بهره برداری می رسد و دو ایستگاه دیگر نیز که مراحل بهسازی و توسعه آن در حال اتمام است، در سه ماهه نخست سال 1400 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: همچنین هشت دستگاه کامیون دو دیفرانسیل پیشرفته اطفای حریق اسکانیا مدل p410 که ظرفیت تانکر آب آن 9 هزار لیتر بوده و مجهز به مخزن فوم 900 لیتری است به ناوگان عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد افزوده شده است که این خودروهای پیشرفته با قابلیت اطفا حریق های سنگین و حمل تجهیزات مجهز به روز ترین پمپ های دنیا و مانیتور الکترونیکی با قابلیت کنترل از راه دور و پرتاب آب تا فاصله 50 متری است.
ظهوریان تصریح کرد: برای خریداری این هشت دستگاه خودرو 240 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است اما ارزش روز این هشت دستگاه خودرو ۵۶۰ میلیارد ریال است که با اقدام و خرید به موقع، صرفه جویی معناداری را در شرایط اقتصادی فعلی به همراه داشته است و آماده امداد رسانی احتمالی به زائران و مجاوران است.