فهرست طبقات
یکشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱ ۸۴
طبقه بندی: خبر خدمات شهری
چچ
2YbYtdioINii2LTZitin2YbZhyDYqNix2KfZiiDZvtix2YbYr9qv2KfZhiDYr9ixINio2YjYs9iq2KfZhiDZh9in2Yog2YXZhti32YLZhyDYr9mH

نصب آشیانه برای پرندگان در بوستان های منطقه ده

شهردار منطقه ده گفت: نصب آشیانه پرندگان با هدف افزودن بر جنبه‌‏های زیباسازی و تحرک‌‏پذیری محیط بوستان‏ها ، وارد شدن پرندگان به زنجیره غذایی خود و ایجاد ارتباط منطقی بین سکنه شهرنشین و جامعه پرندگان در منطقه ۱۰ شهرداری مشهد مقدس اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه ده، احمد حافظ با بیان این خبر، اظهار کرد: با توجه به آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و بزرگتر شدن شهرها تعداد پرنده ها رو به کاهش است و همانطور که میدانیم پرنده ها به دلیل قرار گرفتن در راس هرم غذایی با کنترل کردن جوندگان و خزندگان از وارد شدن خسارات جدی به اکوسیستم ها جلوگیری می کنند.

شهردار منطقه ۱۰ مشهد مقدس با اشاره به فواید پرندگان در محیط زندگی انسان تصریح کرد: بعضی از پرنده ها هم آفات گیاهی و حشرات مضر را از بین می برند و بعضی از پرندگان نیز با لاشه خواری باعث پاکسازی محیط زیست می شوند و حتی در جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا در محیط زیست نقش مهمی ایفا می کنند، بنابراین نابود کردن پرندگان به هر دلیل چه به بهانه تفریح و ... ضربه های مهلکی به تنوع زیستی منطقه و نهایتا به تنوع زیستی زمین وارد می کند.

وی پرندگان را ثروت های طبیعی و ملی کشور دانست و افزود: بنابراین با توجه به اهمیت وجود پرنده ها در محیط زیست، طراحی و اجرای پروژه ای برای پرنده ها تبدیل به دغدغه ای برای ما شد که در کنار کار و مشغله اصلی مون یک برنامه دقیق و مدون برای کمک به حفظ بقای پرنده ها بچینیم و از همون ابتدا به لانه پرنده فکر کرده بودیم چرا که همیشه در مکالماتمون راجع به این موضوع صحبت میکردیم که پرنده ها موقع سرما و در شرایط آلودگی هوا ویا بزرگتر شدن شهرها کجا پناه میبرند.

حافظ تصریح کرد: این شد که شروع به آشیانه گزاری در ۲ بوستان نیلوفر آبی و شاهد کردیم و این کار در سایر بوستانهای دیگر ادامه دارد.

وی در پایان شهروندان را تشویق به غذا دادن به پرنده ها با غذای مخصوص خود آنها کرد( دانه گندم و ارزن) نه با برنج و نان که غذای انسان است و برای سلامتی پرنده ها مضر می‌باشد.

آدرس کوتاه شده: