فهرست طبقات
چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۴ ۱۱۷
طبقه بندی: گزیده اخبار
چچ
2KrYsdmI2YrYrCDYp9iz2KrZgdin2K/ZhyDYp9iyINmD2YTYp9mHINin2YrZhdmG2Yog2Ygg2KLZhdmI2LLYtCDZhdiz2KfYptmEINiq2LHYp9mB2YrZg9mKINmIINin2YrZhdmG2Yog2KjZhyDZhdmI2KrZiNix2LPZitmD2YTYqiDYs9mI2KfYsdin2YYv2YHYudin2YTZitiqIDEwMCDZhdmI2KrZiNixINiz2YrZg9mE2Kog2LPZiNin2LEg2K3YsdmB2Ycg2KfZiiDYr9ixINmF2YbYt9mC2Ycg2K/Zhw==

در رزمایش موتور سیکلت سواران حرفه ای و قانون مند در قالب طرح ترافیک یار محله مطرح گردید؛

ترویج استفاده از کلاه ایمنی و آموزش مسائل ترافیکی و ایمنی به موتورسیکلت سواران/فعالیت 100 موتور سیکلت سوار حرفه ای در منطقه ده

رزمایش موتور سیکلت سواران حرفه ای و قانون مند در قالب طرح ترافیک یار محله با حضور جناب آقای حافظ شهردار منطقه ده، جناب سرهنگ دهنوی رئیس پلیس راهور استان خراسان رضوی، جناب سرهنگ رحیمی رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان، جناب سرهنگ جلالی رئیس منطقه 10 پلیس راهور مشهد، سرکارخانم مبارز مسوول فرهنگسرای خانواده، ترافیک یاران و موتورسواران حرفه ای وفعال منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ده، احمد حافظ شهردار منطقه ده در این مراسم، ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: سبزپوشان و سفیدپوشان نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت جانی، مالی و ترافیکی برای شهروندان تمام تلاش خود را می کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح ترافیک یار در این منطقه، افزود: درحال حاضر این طرح با هدف آموزش مسائل ترافیکی به شهروندان و ارتقا ایمنی عبور ومرور در 12محله این منطقه وارد فاز اجرایی گردیده است.

شهردار منطقه ده ادامه داد: بیشترین تصادفات مربوط به عابرین پیاده و موتور سواران می باشد، ترافیک یاران نیز از ساکنین هر محله انتخاب شده اند تا بتوانند با جلب مشارکت شهروندان ایمنی عبور و مرور در محلات را افزایش داده و آنان را آگاه کنند.

حافظ تصریح کرد: در گام اول اجرایی شدن این طرح، آموزش علائم ترافیکی، ترویج استفاده از کلاه ایمنی و... به موتور سواران داده می شود و به آنان تاکید خواهد شد که بای برای حفظ جان خود و سایر افراد باید قانون مند باشند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش میکنیم تا با اجرای این طرح و طرح هایی دیگر برای شهروندان در راستای ایجاد شهری ایمنی و پرنشاط برای آنان تلاش کنیم.

جناب سرهنگ دهنوی رئیس پلیس راهور استان خراسان رضوی نیز در این رزمایش، با بیان اینکه آموزش موتور سواران اولین مرحله اجرایی طرح ترافیک یار محله می باشد، اظهار کرد: جلب مشارکت اجتماعی اولین اولویت پلیس می باشد.

وی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی ادامه داد: امروز با عنوان آموزش همگانی، نظم و قانون مداری و فرهنگ ترافیک نامگذاری شده است به همین دلیل این رزمایش دراین روز برگزار شد.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه بیشترین سهم تصادفات را عابرین پیاده و متوروسواران دارند، افزود: 49 درصد تصادفات برای عابرین پیاده و 35 درصد برای موتورسیکلت سواران می باشد به همین دلیل ارتقا ایمنی در این دو گروه از مهمترین اولویت های ما می باشد.

سرهنگ دهنوی تصریح کرد: در زمینه برخورد با موتور سواران در مرحله اول به آنان آموزش داده شده و از ترغیب و تشویق استفاده خواده شد اما در مرحله دوم اعمال قانون صورت خواهد گرفت و باید در کلاس های آموزشی شرکت داشته باشند.

وی اظهارکرد: امکان دارد یک تخلف کوچک موجب بروز یک تصادف و حادثه بزرگ باشد به همین دلیل باید مقررات راهنمایی ورانندگی آموزش داده شده و افراد برای اجرای آن تلاش داشته باشند.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه در منطقه ده حدود 100 موتور سیکلت سوار حرفه ای برای کسب درآمد فعال هستند، گفت: مهمترین دلیل جانباختن این افراد عدم استفاده از کلاه ایمنی می باشد به همین دلیل امروز با تعدادی از موتورسواران حرفه ای منطقه دعوت شده و کلاه ایمنی به آنان اهدا خواهد شد تا به عنوان الگویی برای سایرین درنظر گرفته شوند.

جناب سرهنگ رحیمی رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی آموزشی برای عابرین پیاده، موتورسواران و... افزود: محدوده های پرتصادف منطقه ده شناسایی شده و کارشناسان راهور حضور فعال تری در این محدوده ها خواهند داشت همچنین اعمال قانون در این محدوده ها بیشتر خواهد شده و آموزش های لازم نیز به عابرین پیادده، موتورسیکلت سواران و... داده می شود.

وی ادامه داد:40 درصد جانبختگان تصادفات موتور سواران هستند که در نیمی از تصادفات نیز مقصر می باشند، با استفاده از کلاه ایمنی 85 درصد افراد می توانند آسیب کمتری در زمان تصادف ببینند.

رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان تصریح کرد: بیشترین تصادفات در تقاطع ها اتفاق می افتد به همین دلیل توجه ویژه ای باید به این مکان ها داشته باشیم و مسائل ترافیکی وایمنی را حتما رعایت کنیم.

لازم به ذکر است پس از تقدیر از فعالین طرح ترافیک یار محله، به صورت نمادین به موتورسیکلت سواران حرفه ای کلاه ایمنی اهدا شده و آنان مسیر منطقه ده تا فرهنگسرای خانواده را با رعایت ایمنی کامل و حضور پلیس راهور طی کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.618371963501
Qt: 1.5153157711029