فهرست طبقات
چهارشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۴۷ ۶۲۸
طبقه بندی: گزیده اخبار
چچ
2K/Ysdiu2YjYp9iz2Kog2KfZh9in2YTZiiDZhdit2YTZhyDYtNin2YfYryDYqNix2KfZiiDYqNmI2LPYqtin2YYg2LPYsdiz2KjYsiDZiCDZvtin2YPZitiy2Ycg2YXYsdmI2KfYsdmK2K8g

درخواست اهالی محله شاهد برای بوستان سرسبز و پاکیزه مروارید

جای خالی نمازخانه

بوستان مروارید یکی از بوستان‌های محلی منطقه ماست که در خیابان‌ مروارید 6 قرار دارد. مکانی تفریحی که در نزدیک چهارراه ورزش، یکی از معابر پررفت و آمد منطقه قرارگفته است و به همین خاطر مکان تردد شهروندان بسیاری است.
 
سرسبزی و پاکیزگی این بوستان از ویژگی‌های مهمی است که در همان نگاه نخست به چشم می‌آید و نداشتن وسایل بازی کودکان نیز، اولین کمبودی که خود را نشان می‌دهد.
 
به گزارش روابط عمومی منطقه 10 مشهد، خبرنگار شهرآرا محله در یک روز تابستانی، به این مکان تفریحی سر زده است و از اهالی محله شاهد درخصوص امتیازات و کمبودهای این بوستان با اهالی به گفتگو پرداخته است.
.......
عصمت سببی 13 سال است که خانه‌اش در مجاورت بوستان است و از این همجواری، احساس رضایت کرده و می‌گوید: «ما بیشتر آپارتمان‌نشین هستیم و با این شرایط، وجود بوستان برای‌مان نعمت است و باعث پاکیزگی هوا هم شده است. فقط گاهی سروصدای داخل بوستان ایجاد مزاحمت می‌کند.»
 
او اضافه می‌کند: «کاش داخل این بوستان، نمازخانه‌ای را احداث کنند، چون در اطراف محل زندگی ما مسجدی نیست و من و همسرم دوست داریم حداقل نماز مغرب و عشاء را به جماعت بخوانیم. نزدیکترین مسجد به ما، حضرت ابوالفضل است که آن طرف چهارراه ورزش قرار دارد و ما با این پادرد و کمردرد نمی‌توانیم به آنجا برویم.»
 
ابتدا به آبخوری و سرویس بهداشتی نیاز داریم
زهرا رنجبران، دیگر ساکن محله است که شنونده حرفهاست و نظر خودش را درباره بوستان مروارید اینگونه عنوان می‌کند: «این بوستان به آب‌خوری و سرویس بهداشتی هم نیاز دارد. بعضی مواقع، افرادی که به اینجا می‌آیند، برای رفع نیازهای‌شان در خانه ما را می‌زنند. ما هم که نمی‌توانیم هر فرد ناشناخته‌ای را به داخل خانه راه بدهیم.»
 
او درخواست می‌کند: «اگر قرار به احداث نمازخانه باشد، ما از شهرداری تقاضا درخواست داریم اول به فکر آبخوری و سرویس بهداشتی اینجا باشد.»
 
برای نمازخواندن در بوستان، باید با خودمان زیرانداز بیاوریم
در گوشه‌ای از بوستان، تعدادی از نوجوان‌ها مشغول بازی و شیطنت هستند. یاسین، نوجوانی 10 ساله است که می‌گوید در باشگاه ورزشی نزدیک منزل، عضو تیم فوتبال است. او هم درخواست‌های خودش را به عنوان یک شهروند محله شاهد دارد؛ «این بوستان به درد بزرگترها می‌خواهد و ما نمی‌توانیم استفاده‌ای از آن بکینم. کاش یک میز پینگ‌پنگ و یا زمین فوتبال داشت.»
 
حسن خروجی، از دیگر اهالی محله است که ساکن خیابان مروارید 20 است. او هم ضمن ابراز رضایت از وجود بوستان در محله پیشنهاد می‌دهد: «من بازنشسته فرهنگی هستم که هر روز یا صبح و یا بعدازظهر، برای پیاده‌روی به اینجا می‌‌آیم و معمولا بعد از پیاده‌روی‌هایم نزدیک اذان است. برایم سخت است هر روز با خودم زیرانداز بیاورم تا نمازم را اینجا بخوانم. ای کاش نمازخانه کوچکی با امکانات بهداشتی در این بوستان ایجاد کنند که بتوانیم نماز جماعت را برگزار کنیم.»
 
وی نظر دیگری نیز دارد: «مسیر مناسبی برای پیاده‌روی در این بوستان وجود ندارد و طراحی آن و کاشت درختها طوری نیست که بتوانیم به راحتی پیاده‌روی کنیم.»
 
در انتظار نصب وسایل بازی کودکان
هدی هودانلو مادر سه کودک سه و پنج ساله است که همراه فرزندانش از بوستان محلی استفاده می‌کند. نظر او را که درباره بوستان جویا می‌شویم، می‌گوید: «ما در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کنیم که فضایی برای بازی بچه‌ها ندارد و فقط دختر و پسرم بی‌تابی می‌کنند، آنها را به بوستان مرواید می‌آورم.»
 
او به تاب و سرسره نصب نشده و کف‌پوش‌های آبی‌رنگی که کنار بوستان، بر روی هم قرار گرفته اشاره کرده و می‌گوید: «از قبل از سال جدید، این کف‌پوش‌ها و وسایل بازی بچه‌ها همین‌جا به امان خدا رها شده و معلوم نیست کی قرار است نصب شود. ما منتظریم این اتفاق بیفتد تا بچه‌ها امکانات بازی داشته باشند.»
 
این شهروند هم به کمبود نمازخانه اشاره کرده و می‌گوید: «خیلی از اهالی از این بوستان استفاده می‌کنند و به آن رفت و آمد دارند. اگر اینجا نمازخانه احداث شود، می‌توانیم همه با هم نماز جماعت بخوانیم، چون مسجدی در این نزدیکی نیست. ضمن اینکه فرزندان‌مان هم به اهمیت نماز جماعت پی می‌برند.»
 
...
پاسخ مسئولان
معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه 10:
 
احداث نمازخانه، در مراحل اداری است
با توجه به درخواست بسیاری از شهروندانِ حاضر در بوستان مروارید، مبنی بر احداث نمازخانه، موضوع را با معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 10 در میان گذاشتیم. یوسف اسماعیل‌زاده از روند پیگیری‌های انجام شده در این زمینه خبر داده و گفت: «براساس بازدیدهای میدانی که کارشناسان فرهنگی از محل بوستان انجام‌ داده‌اند، نیاز مردم درخصوص احداث نمارخانه شناسایی شده است.»
 
وی افزود: «با توجه به این ضرورت، مکاتبات اداری لازم را با مدیر اجرایی ساخت مساجد مشهد و معاون خدمات و محیط زیست شهری انجام داده‌ایم.»
 
اسماعیل‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر، مراحل مقدماتی احداث بوستان را سپری می‌کنیم، عنوان کرد: «پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا مراحل اداری سپری شده و اعتبار لازم برای ساخت نمازخانه، اختصاص داده شود.»
 
//////////////////////////////////////////////
کارشناس مسئول امور پارک‌ها و فضای سبز
 
بخش بازی کودکان، فعلا فقط کف‌پوش می‌شود
با سعید مکی، کارشناس مسئول امور پارک‌ها و فضای سبز منطقه 10 درباره علت نصب‌نشدن کف‌پوش و وسایل بازی در بوستان مروارید گفتگو کردیم.
 
وی در اینباره گفت: نصب وسایل بازی در این مکان، جزو قراردادهای سازمان پارک‌ها با سازمان خدمات شهری است که طی آن قرار شد بوستان مروارید به وسایل بازی ایمن برای کودکان مجهز شود. 
 
وی افزود: اما در ادامه و پس از انتقال بخشی از وسایل، مشخص شد که مجموعه وسایل بازی خریداری شده بزرگ تر از زمین موردنظر بود. به همین علت قرار شد این مجموعه بازی، به بوستان دیگری که فضای بزرگ‌تری برای بازی کودکان دارد، اختصاص پیدا کند.
 
 مکی عنوان کرد: اما کف پوش‌ها به زودی نصب می‌شود و چنانچه تامین اعتبار شود، وسایل بازی متناسب با فضای بوستان خریداری و نصب می‌شود. 
 
 
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9394826889038
Qt: 1.9380016326904