5°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی منطقه 10
   تعداد بازدید: 33
   کد: 165894
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

   نشست مشترک شهردار منطقه 10 با معاون شهرسازی و معماری

   این نشست در راستای بررسی و رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های خاص شهرسازی با هدف افزایش رضایتمندی شهروندان تشکیل شد.
   نشست مشترک شهردار منطقه 10 با معاون شهرسازی و معماری

   نشست مشترک شهردار منطقه 10 با معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد و هیات همراه صبح امروز در محل اتاق جلسات منطقه برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، این نشست در راستای بررسی و رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های خاص شهرسازی با هدف افزایش رضایتمندی شهروندان و پاسخگویی منسجم به درخواستهای مشابه و وضعیت کالبدی موجود تشکیل شد.
   شهردار منطقه 10 در آغاز این نشست ضمن خیر مقدم، از حمایت های معاونت محترم شهرسازی و معماری قدردانی کرد و طی سخنانی به تشریح برنامه ها و عملکرد این منطقه در حوزه های مختلف شهرسازی پرداخت.
   مهندس رجب زاده در ادامه بیان کرد: تسریع در تصویب وابلاغ طرح تفصیلی منطقه علی الخصوص محور بزرگراه آزادی و منطقه حدفاصل بلوار توس تا بزرگراه آزادی وکال زرکش و بازگشایی بولوار خادم الشریعه یکی از اولویت های نخست این منطقه در پروژه های اجرایی است که باید به صورت جدی مورد پیگیری قرار گیرد.
   وی با اشاره به 3 مرحله ای شدن صدور پروانه ساختمان، اظهار کرد: با توجه به طولانی بودن پروسه اداری صدور پروانه، بنا به درخواستهای متعدد متقاضیان در صورت امکان این مراحل ادغام شود.
   وی وحدت رویه در امر پاسخگویی را مهم ارزیابی کرد و افزود: به منظور جلوگیری از صدور سند تفکیکی برخلاف پایانکار کلی، لازم است تا کارشناسی از اداره ثبت در بازدیدهای دوره ای شهرسازی حضور داشته باشد.
   شهردار منطقه 10 اذعان کرد: نیاز است تا شیوه نامه کسری پارکینگ با اتحاد نظر مورد بررسی قرار گیرد و در مواردی که متعارض با طرح های تفضیلی است به کمیسیون ماده 5 ارسال شود.
   وی افزود: تسریع در بررسی و ارزیابی موارد آتش نشانی در مرحله پایانکار و عدم نیاز به تایید آتش نشانی در موارد جزیی مغایرت سند با پایانکار ، تخصیص اعتبار برای نورپردازی پلهای غیر همسطح شاهد، صدور پروانه برای مساجد، شهروند سپاری، اشغال معبر و مباحث درآمدی و امکان دسترسی پس از تنظیم صلحنامه واقدامات شهرسازی درجهت تسریع در فرایند پیگیری کار متقاضی نیز از مواردی بود که در جلسه مطرح و بررسی گردید.
   همچنین در این نشست دکترحسین نژاد معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: انتظار می رود تا برنامه ریزی مدونی به منظور اولویت بندی بهسازی پیاده روها در سطح منطقه انجام تا بتوان جهت تخصیص اعتبار اقدام کرد.
   وی با تاکید بر بررسی زمین های بایر و بلاتکلیف طبق ماده 110 قانون شهرداری، افزود: در این راستا تخصیص اعتبارات لازم با رویکرد فنس کشی و تبدیل به زمین ورزشی در دستور کار قرار گیرد تا علاوه بر حفظ مالکیت شهروندان، برای کودکان هم فضای بازی ایجاد شود.
   معاون محترم معماری و شهرسازی شهرداری مشهد تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز در سطح منطقه اقدامات لازم صورت گیرد و در موارد پلمب قضایی، طبق حکم مقام قضایی رفع پلمب انجام شود.
   وی خاطر نشان کرد: مباحث آموزش نیروها، تجمیع انبارها و دستورالعمل های جمع آوری مصالح واحدهای متخلف نیز طبق درخواست منطقه بررسی و انجام شود.
   گفتنی است: در این نشست سرکارخانم مهندس عرب احمدی مدیرکل امور شهرسازی، مهندس نورین مقدم مدیرکل دفتر طرح ها و مطالعات فنی و شهری، مهندس ایاز مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون های ماده صد، مهندس الاجه گردی معاون اداره کل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون های ماده صد، مهندس خطیب مدیر اجرایی بزرگراه آزادی و معاونان و روسای منطقه در محل دفتر شهردار منطقه نیز حضور داشتند.
   تعداد بازدید: 33
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,258,952
تعداد بازدید امروز : 1,141
تعداد بازدید دیروز : 984
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30 13:06
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد