• پنج شنبه،24 آبان 1397
 • ورود
0°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 36
   کد: 154394
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
   شهردار منطقه 10 مشهد درباره اقدامات جاری می گوید:

   ارتقای سلامت و زندگی شهری با توسعه زیر ساخت ها

   منطقه 10 مشهد با قرار گیری در ورودی غرب شهر مشهد، محلی است که زائران از طریق آن اولین ذهنیت را نسبت به شهر مشهد پیدا می‌کنند، علاوه بر این منطقه‌ای جوان است که جمعیت قابل توجهی در آن زندگی می‌کنند.
   ارتقای سلامت و زندگی شهری با توسعه زیر ساخت ها

   موضوع رشد سریع شهر نشینی و به دنبال آن مشکلات زیست محیطی این تفکر را ایجاد کرد که شهرها محل عبور و مرور نیستند، بلکه محیط هایی هستند که نیاز دارند تا با ساکنانش ارتباطی دو سویه برقرار کنند؛ همین امر موجب شد تا معنای شهروند و شکل گیری ابر سازمان شهرداری تحقق یابد.

   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، در این میان شهر مشهد نیز با وجود بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) از جمله شهرهای شاخص جهان است؛ چرا که سالانه پذیرای میلیون ها زائر از داخل و خارج کشور است که متقاضی استفاده از امکانات آن هستند.
   از این رو منطقه 10 مشهد با قرار گیری در ورودی غرب شهر مشهد، محلی است که زائران از طریق آن اولین ذهنیت را نسبت به شهر مشهد پیدا می‌کنند، علاوه بر این منطقه‌ای جوان است که جمعیت قابل توجهی در آن زندگی می‌کنند.
   در این راستا پای صحبت‌های شهردار منطقه 10 مشهد نشستیم تا از آخرین اقدامات فرهنگی، عمرانی و زیرساختی در این منطقه شهری آگاهی یابیم.
   بهبود شبکه راهی و آسفالت معابر
   مهندس رجب زاده ضمن تبریک روز شهرداری (چهاردهم تیرماه) در آغاز صحبت‌هایی از اجرای پروژه‌های آسفالت و لکه‌گیری معابر منطقه می‌گوید: پروژه آسفالت اساسی معابر این منطقه در متراژی بالغ بر 38 هزار و 540 متر مربع از ابتدای سال جاری تا کنون اجرایی شده است.
   وی می‌افزاید: خیابان هایی که نیاز به اصلاح و بهسازی داشتند، شناسایی که در این راستا زیر سازی و کنده کاری 4 هزار و 320 متر مربع از معابر انجام شد.
   شهردار منطقه 10 مشهد تصریح می‌کند: درحوزه حمل ونقل عمومی خاکبرداری، آسفالت شکافی و پی کنی یک هزار و 271 متر مکعب از معابر سطح منطقه به منظور ارائه خدمات مطلوب و بهبود عبور و مرور تردد وسایل نقلیه موتوری و رفاه مردم به مرحله اجرا درآمد.
   نهضت مناسب سازی معابر ، ساختمانها و بوستان ها برای تردد معلولین
   وی در بخش دیگری از این مصاحبه به تشکیل کارگروه شناسایی وضعیت موجود ساختمانها، معابر، پیاده روها و بوستان های منطقه 10 برای ارتقای تردد راحت و آسان معلولان خبر می دهد و می گوید: آغاز عملیات اجرایی مناسب سازی شهر برای معلولین با اولویت ساختمانهای اداری شهرداری انجام گردید و در مرحله بعدی پیاده روها و آیلندهای میانی و بوستانهای سطح منطقه درحال انجام می باشد که تاکنون باتوجه به اعتبار ابلاغی بخش عمده ای از پیاده روها اجرایی گردیده است ، قابل ذکراست مقرر شده کلیه معابر مناسب سازی گردند.
   رجب زاده ادامه می‌دهد: علاوه براین طرح بهسازی رمپ برای سرویس های بهداشتی عمومی و بوستانها ، وسایل بدن سازی و وسایل بازی ویژه معلولین ، اجرایی و این امر به زودی محقق خواهد شد.
   آماده سازی مدیریت بحران
   شهردار منطقه 10 می‌گوید: پایگاه فرماندهی مدیریت بحران غرب مشهد واقع در خیابان راستی با 100 درصد پیشرفت فیزیکی آماده سازی و اجرا گردیده است که درحال حاضر امکان استفاده در مواقع اضطراری و حوادث غیرمترقبه را دارد.این پایگاه اولین پایگاه اختصاصی مدیریت بحران در شهرداری مشهد است.
   افزایش اطلاعات عمومی شهروندان با احداث بزرگترین پارک موضوعی دانش کشور
   مهندس رجب زاده موضوع و محوریت اصلی پارک را انرژی پاک بیان می کند و ادامه می دهد: پارک موضوعی دانش در حاشیه بزرگراه امام علی(ع) بعد ازخروجی بلوار شریعتی، نرسیده به خیابان نهضت ، در فضای بیش از 35 هزار متر مربع احداث شده است.که با پیشرفت فیزیکی98درصد بزودی افتتاح و قابل بهره برداری خواهد شد.
   وی بالا بردن اطلاعات و آگاهی‌های علمی- تاریخی شهروندان به ویژه دانش‌آموزان ودانشجویان در علومی نظیر نجوم، شیمی و فیزیک را از اهداف طراحی و ساخت پارک موضوعی دانش، عنوان می کند و می گوید: این بوستان در دو فاز اجرا که در فاز اول ابنیه وفضای سبز و درفاز دوم المانهای انرژی (حدود 50 مورد المان اختصاصی ویژه انرژی)نصب و اجرا گردیده است.
   شهردار منطقه 10 مشهد اضافه می کند: المانهای نصب شده با سناریوی انرژی ، که با المان کشف آتش توسط انسانهای نخستین آغاز و سپس با بهره برداری از انرژی تا دوران معاصر پیش بینی و طراحی شده است. ضمنا المانها بصورت عینی و قابل مشهود درمقابل چشم مخاطب موجب شده تا بیننده با آن ارتباط برقرارکند.
   رجب زاده ترسیم نقشه ایران در تابلویی بزرگ با ابعاد 10متر در 6 متر را که تمامیت ارضی آن به وضوح به تصویر کشیده شده است را از المان های برجسته این بوستان می داند و می افزاید: حتی جمله پیامبر با این مضمون که اگر دانش در ثریا باشد، مردمانی از سرزمین پارس آن را از آن خود می‌کنند، به 54 زبان دنیا بر روی این نقشه حک شده است.
   رویکرد ارتقای سلامت با توسعه زیر ساخت های ورزشی
   رجب زاده اظهار می کند: سالن سرپوشیده چند منظوره مجموعه ورزشی میثاق در مساحت 3 هزار متر مربع قابلیت استفاده در رشته های فوتسال، والیبال، بدمینتون، بسکتبال، تنیس روی میز و بدنسازی را دارد.
   وی ادامه می دهد: زمین چمن مصنوعی فوتسال منطقه با یک هزار و 300 متر مربع، کفپوش والیبال ویژه فضای روباز با مساحت 400 متر مربع و زمین آسفالت چند منظوره روباز با 800 متر مربع از جمله فضاهای ورزشی قابل استفاده برای علاقمندان در این مجموعه است.
   جشنواره های فرهنگی ورزشی خانوادگی
   رجب زاده می افزاید: شهرداری منطقه ده برای اولین بار در شهر مشهد یادمان شهدای گمنام در بوستان نیلوفرآبی احداث نمود که درحال حاضر بعنوان فضای معنوی در بوستان مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است که با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت، برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی در بوستان نیلوفر آبی از جمله برنامه های فرهنگی این منطقه است.
   وی ادامه می دهد: این جشنواره ها با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی، ترویج و آموزش بازهای بومی محلی به کودکان و نوجوانان دایر خواهد شد.
   شهردار منطقه 10 تصریح می کند: مجموعه کامل ایستگاه زائر با پیش بینی امکانات رفاهی وتفریحی شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی،آلاچیق ها ، چادر عشایری با ترویج استفاده از محصولات ارگانیک و غرفه های مشاوره دینی و ورزشی، سلامت روان، حرکت درمانی و ورزش در آپارتمان، طب سنتی و تغذیه سالم، معرفی و فروش کتاب و جشن های فرهنگی مذهبی با همکاری مساجد و تشکل ها و ارگانهای مرتبط در فضای سبز ومطبوع ایستگاه واقع در سه راه فردوسی آماده پذیرائی و استقبال از زائران ومجاوران آقا علی ابن موسی الرضا(ع) در کلیه فصول سال علی الخصوص ایام نوروز وتابستان است.
   رجب زاده می گوید: برگزاری کارگاه های ایده و خلاقیت، بازی های فکری، گریم صورت و آموزش کاشت گیاهان آپارتمانی از دیگر مواردی است که با همکاری فرهنگسرا ها و مساجد ویژه کودکان مورد برنامه ریزی قرار گرفته است.
   وی در پایان خاطرنشان می‌کند: همکاران منطقه تلاش خواهند نمود تا هرساله در خدمات رسانی به زائران و مجاوران آقاعلی ابن موسی الرضا(ع) باجدیت و برنامه ریزی منسجم و مدون در ایام مناسبتی بویژه تعطیلات نوروز و تابستانی خاطره ای دل انگیز در شهر بهشت ، شهر امام مهربانی ها نقش ببندد.
   درپایان شهردار منطقه اعلام آمادگی کردند بزودی بیش از 50 پروژه را به بهره برداری برسانند که ازجمله پروژه های بزرگ میتوان به بوستان خطی راستی-بوستان خطی رستگاری-بوستان واقع در فلاحی4- بوستان حاشیه بزرگراه آزادی،بوستان بزرگ موضوعی دانش و.. اشاره نمود.
   ضمنا پروژه ساماندهی مشاغل خدمات خودروئی نیز در مرحله پایانی اخذ مجوز می باشد که مراسم کلنگ زنی آن باحضور شهروندان محترم و مسئولین شهری برگزار خواهد شد.
   تعداد بازدید: 36
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,203,834
تعداد بازدید امروز : 103
تعداد بازدید دیروز : 1,132
آخرین به روزرسانی : 1397/08/23 15:03
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد