• چهارشنبه،28 آذر 1397
 • ورود
0°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 101
   کد: 151496
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

   پایان بلاتکلیفی لاشه هواپیمای میدان مادر در نیمه اول امسال

   کاربری های متعددی برای این ماکت پیشــنهاد شــده، اما آنچه نهایی شده تبدیل این هواپیما به «کافه کتاب» است.
   پایان بلاتکلیفی لاشه هواپیمای میدان مادر در نیمه اول امسال

    شاید پذیرفتن اینکه حدود 17 سال از نصب لاشه هواپیمای دست ســاز در میدان مادر قاسم آباد می گذرد کمی ســخت باشــد، اما باید پذیرفت در همه این سال ها این فضای بکر فقط خاک خورده است. خیلی از اهالی قدیمی محدوده میدان مادر به یــاد دارند که اوایل دهه 80  بود که این ماکت توســط سرمایه گذار بخــــش خصوصی در محــدوده میدان مــادر و در مجاورت مجتمع ســینمایی ســیمرغ نصب شد، اما خیلی زود به یکی از نمادهای پیر و فرســوده شهرداری منطقه 10 مشهد تبدیل شد.

   داستان بلاتکلیفی این طرح هم از آن جا شروع شــد که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از آغاز نصب این هواپیما، با توجه به آنکه سرمایه گذار نتوانســت به نحو مطلوب از آن استفاده کند، آن را به شــهرداری منطقه واگذار کرد و از آن پس هم طی چند نوبــــت، این فضا به عنوان کافی شاپ و... در اختیار برخی دیگر از سرمایه گذاران قرار گرفت که بهره بــرداری از آن باز هم به لحــاظ اقتصــادی مقرون به صرفــه نبود و در نهایت این ســازه به صورت متروکه و بلااســتفاده رها شد.

   این سازه که سال ها بلاتکلیف است اکنون یکی از میادین مشــهد را به قبرستانی برای خود تبدیل کرده است.

   معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 10،  در گفت و گو با گزارشــگر قدس می گویــــد:  تاکنون کاربری های متعددی برای این ماکت پیشــنهاد شــده، اما آنچه نهایی شده تبدیل این هواپیما به «کافه کتاب» است.

   یوسف اســــماعیل زاده در تشــریح جزئیــات کاربری جدید این هواپیما می افزاید: در بررسی طرح پیشنهادی ســرمایه گــذار جدید برای تبدیــل ایــن هواپیمــا به کافه کتاب یکســری ایرادهایــی وارد بود که خوشــبختانه پس از اصلاح در جلســه هفته گذشــته مورد تأییــد قرار گرفــت.

   وی از انجام مراحل انعقاد قــرارداد با ســرمایه گذار این طرح خبر می دهد و اظهــار می دارد: اما تا زمان نهایی شــدن اجــرای طرح نمی توان جزئیات بیشتری را اطلاع رسانی کرد.

   این مقام مســئول در عین حال تصریــح می کند: کافه کتاب فضایی فرهنگی است که هم برای عرضه کتاب و فروش محصولات فرهنگــی و هم زمینــه ای بــرای برگزاری نشست های ادبی، محفل کتابخوانی و امکاناتی برای پذیرایی در حد کافه مهیاست.

   اسماعیل زاده در پایان از اعلام زمان قطعی راه اندازی این طرح خودداری می کند و می گوید: امیدوارم تا نیمه اول امسال بهره برداری از این سازه به شکل کافه کتاب آغاز شود.

    

   تعداد بازدید: 101
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,237,536
تعداد بازدید امروز : 526
تعداد بازدید دیروز : 609
آخرین به روزرسانی : 1397/09/28 14:17
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد