• سه شنبه،01 آبان 1397
 • ورود
11°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 77
   کد: 144358
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

   برگزاری کارگاه ارتباط موثر

   کارگاه ارتباط موثر با هدف افزایش مهارت‌های دختران دبستانی تدوین شده است تا کودکان دبستانی از طریق رفتار درمانی با هیجانات خود آشنا شده و بتوانند آن را از راه دور کنترل کنند.
   برگزاری کارگاه ارتباط موثر
   اولین جلسه آموزشی کارگاه ارتباط موثر ویژه دختران دبستانی با هدف آموزش روش‌های برقراری ارتباطدر فرهنگسرای خانواده برگزار شد.
   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، مدیر فرهنگسرای خانواده در گفتگو با خبرنگار شهرآرا محله اظهار داشت: کارگاه ارتباط موثر با هدف افزایش مهارت‌های دختران دبستانی تدوین شده است تا کودکان دبستانی از طریق رفتار درمانی با هیجانات خود آشنا شده و بتوانند آن را از راه دور کنترل کنند.
   مرضیه نقیبی با اشاره بر اینکه جلسه اول به صورت رایگان برگزار شده است، گفت: با توجه به اینکه میزان رضایتمندی در جلسه اول بالا بوده، این کارگاه در ده جلسه برگزار خواهد شد که در پنج جلسه اول به آموزش شناخت هیجانات پرداخته می‌شود و در پنج جلسه دوم به کودکان آموزش داده می‌شود تا با شناختی که کسب کرده‌اند، چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند.
   وی با تاکید بر اینکه تمامی آموزش‌ها به صورت عملی و بازی است، توضیح داد: در حال حاضر سخنرانی بر کودکان تاثیر ندارد لذا در فرهنگسرای خانواده سعی کرده‌ایم کارگاه‌ هایی برگزار شود که کودکان از طریق بازی، هیجانات و عواطف خود را شناخته و تصمیم‌گیری درست و ارتباط موثر را بیاموزند.
   نقیبی افزود: اساتیدی که برای آموزش در این کارگاه انتخاب شده‌اند، گروه متخصص رشته روانشناسی بالینی هستند که کاملا در حوزه آموزش کودکان تخصص دارند و با توجه به شناخت آسیب‌های کودکان به آن‌ها آموزش می‌دهند.
   همچنین کارشناس فرهنگی فرهنگسرای خانواده در این مورد بیان داشت: کارگاه ارتباط موثر بر فن بیان، استقلال کودکان، افزایش اعتماد به نفس و آینده ‌پژوهی کودکان تاکید دارد. در نتیجه کودک یاد می‌گیرد که چگونه تصمیم درست بگیرد، به دیگران وابسته نباشد و نه گفتن را نیز بیاموزد.
   وی ادامه داد: متاسفانه ما خانواده‌ها کودکان خود را به لحاظ خوراک، پوشاک و وسایل سرگرمی تامین می‌کنیم ولی در خصوص بحث فراگیری آموزش‌های لازم، کمی ضعیف عمل می‌کنیم. در حالیکه این موضوع می‌تواند بر رشد ذهنی آنها تاثیرگذار باشد.
   نظافت تصریح کرد: از آنجایی که برنامه به صورت کارگاهی و عملی برگزار می‌شود، دختران باید فعالیت‌هایی را انجام داده و با یکدیگر تعامل داشته باشند، لذا با تکنیک‌ ها و روش‌های مربوطه آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند چگونه در جامعه حضور یابند. 
   تعداد بازدید: 77
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,165,541
تعداد بازدید امروز : 389
تعداد بازدید دیروز : 1,615
آخرین به روزرسانی : 1397/07/30 14:20
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد