• چهارشنبه،28 آذر 1397
 • ورود
0°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 114
   کد: 144242
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

   برگزاری مراسم کلنگ زنی احداث سالن ورزشی خیر ساز در حجاب 52

   در صنعت تحول آموزش و پرورش، به اماکن ورزشی به عنوان یکی از اهداف تربیتی توجه شده است و به لحاظ ساختاری نیز یکی از زیرساخت‌های اساسی آموزش و پرورش می‌باشد که باعث آمادگی جسمی، روحی و ایجاد انگیزه برای فراگیری در دانش‌آموزان می‌شود.
   برگزاری مراسم کلنگ زنی احداث سالن ورزشی خیر ساز در حجاب 52
   مراسم کلنگ زنی احداث سالن ورزشی خیرساز مهندس مروج در ناحیه 7 آموزش و پرورش مشهد در خیابان حجاب 52  برگزار شد.
   به گزارش روابط عمومی منطقه 10 به نقل از شهرآرا محله، محمد رضا کمالی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 7 مشهد با بیان اینکه ساخت اماکن ورزشی از نیازهای ضروری آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در صنعت تحول آموزش و پرورش، به اماکن ورزشی به عنوان یکی از اهداف تربیتی توجه شده است و به لحاظ ساختاری نیز یکی از زیرساخت‌های اساسی آموزش و پرورش می‌باشد که باعث آمادگی جسمی، روحی و ایجاد انگیزه برای فراگیری در دانش‌آموزان می‌شود.
   وی افزود: سالن مورد نظر در سطح استانداردهای مسابقات بین‌المللی است. با توجه به تراکم جمعیتی و افزایش سالانه تعداد دانش‌آموزان ناحیه 7، کمبود فضای آموزشی به طور جدی احساس می‌شود و امید است که با اعتبارات دولتی، نوسازی و به ویژه حضور خیرین بتوانیم این نیازها را در بعد آموزشی و ورزشی مرتفع کنیم.
   کمالی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی 96-97 نزدیک به 3000 دانش‌آموز به جمعیت دانش‌آموزان ناحیه 7 اضافه شده است. بخشی از دانش‌آموزان را مدارس غیردولتی جذب کرده‌ اند و بخشی را با افزایش فضا، توزیع و سازماندهی مناسب دانش‌آموزان توانسته‌ایم ممکن سازیم. ضمن اینکه سه مدرسه نیز از ابتدای مهرماه سال جاری افتتاح گردید که به جذب دانش‌آموز کمک کرده است.
   در احداث این سالن ورزشی استانداردهای لازم رعایت خواهد شد
   حسن باقرزاده، معاون فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 7 نیز در این خصوص تصریح کرد: زمین مورد نظر با 1575 متر مربع زیربنا و متراژ 2500 متر مربع زیر نظر اداره آموزش و پرورش برای احداث سالن ورزشی در نظر گرفته شده است. برای این امر 15 میلیارد ریال هزینه برآورد شده است که توسط خیر سازنده مهدی مروج به بهره‌ برداری خواهد رسید.
   وی با اشاره به اینکه در احداث این سالن ورزشی کلیه استانداردهای لازم رعایت خواهد شد، گفت: در ناحیه 7 تعداد 16 پروژه خیرساز در دست اقدام است که تا شروع سال تحصیلی جدید ادامه خواهد داشت و قسمتی از نیازهای این ناحیه را بر طرف خواهد کرد.
   برای فراگیری بهتر دروس لازم است از ورزش کمک گرفت
   مهدی مروج تربتی ، مدیر شرکت صنایع بسته ‌بندی ارمغان گلبهار و خیر سازنده این سالن ورزشی نیز ابراز داشت: سرانه ورزشی در استان خراسان رضوی و به خصوص مشهد پایین است در حالیکه نیاز اصلی دانش‌آموزان است. برای فراگیری بهتر دروس لازم است از ورزش کمک گرفت تا به این وسیله دانش آموز با شرایط فکری بهتری تحصیل کند.
   وی افزود: برای رسیدن به پیشرفت دانش‌آموز تنها پرداختن به آموزش تحصیل کفایت نمی‌کند لذا تصمیم بر آن شد که چنین سالن‌های ورزشی ساخته شود تا بتوان به این وسیله شرایطی برای سلامتی روح و جسم دانش‌ آموزان ایجاد کرد.
   مهدی مروج تربتی یادآور شد: این سالن ورزشی دومین سالنی است که احداث می‌شود. تلاش بر این است که قبل از پایان سال 96 به بهره‌برداری برسد و پس از آن سالن‌های دیگر راه‌ اندازی شود تا بتوان از این طریق قدم کوچکی برای جامعه برداشت.
   فعالیت‌های ورزشی جزء فطرت انسان است
   معاون تربیت‌ بدنی و تندرستی خراسان رضوی با بیان اینکه خیرین اقدام و عمل را در نظر دارند و اجرا می‌کنند ابراز داشت: به لحاظ ماموریت‌های سنگینی که بر عهده آموزش و پرورش است و بودجه کمی که وجود دارد، نمی‌توانیم به خوبی از عهده انجام وظایف برآییم. لذا به مشارکت مردمی نیاز است.
   دکتر جواد پورجاهد افزود: یکی از مباحثی که به آن ضروری است، فعالیتهای ورزشی و تربیت‌ بدنی است. متاسفانه در 40 سال اخیر نتوانسته‌ایم به طور کامل به بخش پرورش و باقی رویکردهای صنعت تحول بپردازیم. آموزش محور فکر کرده‌ایم اما نتوانسته‌ایم مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی را به آن‌ها به طور کامل آموزش دهیم.
   وی خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت‌های آموزش و پرورش این است که زمینه را برای رشد همه‌جانبه دانش‌آموزان فراهم کند تا بر اساس نیازهای رشدی دانش‌آموزان به خصوص دختران فضاهایی مهیا شود که هم رغبت بیش‌تری در آن‌ها ایجاد شود و هم مهارت‌های زندگی را بیاموزند و بتوانند این مهارت‌ها را در زندگی خود تعمیم دهند.
   معاون تربیت‌ بدنی و تندرستی خراسان رضوی ادامه داد: فعالیت‌های ورزشی و تربیت ‌بدنی جز  فطرت انسان است که می‌تواند مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی را به صورت میدانی به دانش‌آموزان یاد دهد. برای این منظور نیاز به ابزار و امکاناتی از جمله تامین مکان است.
   دکتر پورجاهد افزود: هدف بر این است که این فضاها به بهره ‌برداری برسد اما برای این کار، بودجه دولتی کافی نیست بنابراین نیاز به یاری خیرین و مشارکت‌های مردمی است تا به ارتقای جسمی و روانی دانش‌آموزان کمک شود.
   محمد حسین علیزاده، معاونت مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی خراسان‌رضوی گفت: در دو دهه اخیر بیش از 100 مدرسه توسط خیرین مدرسه ‌ساز در ناحیه قاسم‌ آباد ساخته شده است. پروژه‌های مختلف ورزشی و فرهنگی نیز توسط خیرین به بهره ‌برداری رسیده است.
   تعداد بازدید: 114
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,237,503
تعداد بازدید امروز : 493
تعداد بازدید دیروز : 609
آخرین به روزرسانی : 1397/09/28 14:17
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد