• چهارشنبه،28 آذر 1397
 • ورود
0°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 41
   کد: 144155
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
   پاسخ مسئولان برای ترغیب مردم به استفاده از ایستگاه سوار «میثاق» به جای «شاهد»

   در تدارک سرویس های ون برای جابجایی مسافران هستیم

   فرهنگ سازی برای استفاده از ایستگاه سوار میثاق کاری است که به همکاری های دورن سازمانی نیاز دارد و تمام سازمان های مربوط باید همکاری یکدیگر این معضل ترافیک را سر و سامان دهند.
   در تدارک سرویس های ون برای جابجایی مسافران هستیم
   برای اطلاع از راهکارهای مسئولان به منظور بر چیده شدن ایستگاه شاهد و ترغیب مردم به استفاده از ایستگاه میثاق با معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت و گو می کنیم.
   وی با بیان اینکه طبق قانون متولی ایستگاه های سوار داخل شهر سازمان پایانه های مسافربری شهرداری است، می گوید: اداره راهداری فقط به مسایل حمل و نقل و برون شهری می پردازد و ساماندهی داخل شهر از وظایف آن نیست.
   جواد وحدتی فر درباره فرهنگ سازی و انتقال تدریجی همشهریان به ایستگاه سوار میثاق پیشنهاد می دهند: شهرداری می تواند سرویس های اتوبوسی در ایستگاه شاهد بگذارد تا مسافران را به ایستگاه سوار میثاق انتقال دهند. این کار باید آنقدر ادامه پیدا کند تا تمام شهروندان ایستگاه سوار میثاق را قانونی است و امکانات مورد نیاز مسافران را در خود دارد برای نقطه شروع سفر خود انتخاب کنند.
   وی می افزاید: علاوه بر این پلیس راهور باید مرتب در این نقطه حاضر شود و مانع توقف نابجای خودروهای سبک و سنگین برای مسافرگیری شود.
   معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی تاکید می کند: فرهنگ سازی برای استفاده از ایستگاه سوار میثاق کاری است که به همکاری های دورن سازمانی نیاز دارد و تمام سازمان های مربوط باید همکاری یکدیگر این معضل ترافیک را سر و سامان دهند.
   رییس ایستگاه شماره 7 پلیس راهور مسئول بعدی است که برای تکمیل این گزارش با وی گفت و گو می کنیم.
    سرهنگ حسین  بهادر  در  پاسخ به این سوال که پلیس راهور  چه تمهیداتی برای ممانعت از حضور مسافران در ایستگاه شاهد به کار گرفته است، می گوید:  پلیس راهور،  بر ایستگاه سوار سه  راه شاهد
    نظارت می کند  و علاوه بر آن دوربین های نظارتی پلیس، در 24 ساعت شبانه  روز،  اوضاع ترافیکی و تخلفات  این محدوده  را تحت نظارت دارد.
   وی تاکید می کند: در حال حاضر، سوار  و  پیاده کردن مسافر  در ایستگاه شاهد، غیر قانونی است وهمکاران  ما  سعی می کنند در ساعات  اوج حضور مسافر که حدود ساعت 6 تا 8 صبح است  در ایستگاه حضور  داشته  باشند.
   سرهنگ بهادر  با بیان اینکه طی کردن اصولی این  روند، به همکاری سازمان پایانه  مسافربری نیاز دارد،  می افزاید: ما از سازمان پایانه ها خواسته ایم تعدادی ون به صورت رایگان در ایستگاه  سوار شاهد قرار دهد  تا با همکاری ماموران پلیس راهور مسافران حاضر بلافاصله به ایستگاه سوار میثاق انتقال داده شوند.
   رییس ایستگاه شماره 7 پلیس راهور می گوید: به محض اینکه سازمان پایانه های مسافری شهرداری این طرح را اجرا کند یک ماه آن را ادامه می دهیم تا مشکل سوار کردن غیر قانونی مسافران در این ایستگاه برای همیشه حل شود.
   تعداد بازدید: 41
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,237,562
تعداد بازدید امروز : 552
تعداد بازدید دیروز : 609
آخرین به روزرسانی : 1397/09/28 14:17
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد