• چهارشنبه،28 آذر 1397
 • ورود
0°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 142756
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۲۸

   رفع درد آسفالت

   ساکنان خیابان شهید امام دوست و اندیشه 71 درخواستی مشترک دارند
   رفع درد آسفالت
   از وسط خیابان شهید امام‌دوست که به بزرگراه میثاق منتهی می‌شود، نهرگناباد میگذرد و کالی که اطرافش نرده‌کشی شده، این خیابان را به دو قسمت تقسیم کرده است. خودروها تا میانه این خیابان، در دو خط عبور حرکت می‌کنند، اما از روبروی کوچه شهید امام‌دوست 48، خط عبورِ راست، خاکی می‌شود و به همین دلیل، خودروها به خط چپ، تغییر مسیر داده و در خیابانی با عرض کم، در مسیری دوطرفه حرکت می‌کنند.

   همین موضوع، تردد را در بخش انتهایی خیابان شهید امام‌دوست با مشکل مواجه کرده و باعث بروز تصادفاتی نیز شده است. این در حالی است که به گفته ساکنان، پروژه آسفالت‌کردن مسیر سمت راست، حدود چهار ماه است که متوقف شده است.

   علاوه بر طرح این مشکل که توسط اهالی محله ایثارگران به شهرآرامحله منتقل شد، تقاضای دیگری نیز در همین محله عنوان شده بود که به خیابان اندیشه 71 مربوط می‌شود و آسفالتی که به خاطر ترمیم‌های مجدد، ناهموار شده است.

   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، خبرنگار شهرآرا محله برای پیگیری این دو مشکل، به محله ایثارگران رفته و با مردم به گفتگو پرداخته است.

   ...

   مسیرخاکی خیابان شهید امام‌دوست را درپیش گرفته و به سمت بزرگراه میثاق می‌رویم. کمی جلوتر، زمین، دوباره آسفالت شده و تا انتهای خیابان، در همین وضع به پیش می‌رویم تا اینکه با تابلوی «مسیر مستقیم، مسدود است» مواجه می‌شویم. بعد از تابلو، سطح زمین گودبرداری شده و ظاهرا در دست آسفالت است. محسنی نگهبانی است که آنجا حضور دارد و کشیک می‌دهد تا ماشین‌ها از این قسمت، جلوتر نروند و زباله‌‍‌ها و نخاله‌های ساختمانی در داخل این گودال ریخته نشود. او می‌گوید:  45 روز است از طرف شهرداری، مامور اینجا شده‌ام و از وضعیت پروژه، اطلاع دقیقی ندارم.

   او توضیح می‌دهد: همان‌طور که می‌بینید از کوچه شهید امام دوست 62 به بعد، گودبرداری شده و آسفالت نیست. در این مدت، چندین‌بار مسئولان شهرداری منطقه برای بازدید آمده‌اند اما هنوز از ادامه کار خبری نیست.

   با بارش برف و باران، این خیابان گلی می‌شود
   محسن سمیعی که 14 سال است در خیابان شهید امام‌دوست، مغازه ام‌دی‌اف دارد می‌گوید: خاکی‌بودن این گذر جدا از نازیبایی، مشکلاتی را برای اهالی به همراه داشته است. در پاییز و زمستان با بارش برف و باران، محدوده خاکی، گلی می‌شود و برای‌‌ تردد در آن به مشکل می‌خوریم. از شهردار جدید منطقه درخواست داریم تا به این وضع رسیدگی کند. امیدوارم بعد از چندین سال، این خیابان را هم آسفالت و دو طرفه کنند تا رفت و آمد ماشین‌ها به بزرگراه میثاق و بولوار اندیشه به راحتی انجام شود.

   او با اشاره به کال وسط خیابان اضافه می‌کند: یک طرف کال، ما کسبه و اهالی محله هستیم و سمت دیگر  کارخانه‌ها و انبارها. زمانی که کسب و کارم را اینجا شروع کردم، هر دو سمت کال، خاکی بود. طرف ما هم به مرور زمان، آسفالت شد اما آن سمت، همین طور خاکی و بدون استفاده ماند. شهرداری حدود یک سال پیش، برای آسفالت آن اقدام کرد اما از چهار ماه پیش، با اینکه زمین گودبرداری شد، پروژه نیمه‌کاره ماند.

   نیاز به نصب سرعتکاه

   فردین زارع که در همین خیابان، مغازه نجاری دارد، از زاویه دیگری به این مشکل نگاه کرده و می‌گوید: انتهای خیابان امام‌دوست، در یک سمت، دوطرفه می‌شود. در حالیکه عرض خیابان کم است و ماشین‌ها هم در گوشه آن پارک می‌کنند. خب معلوم است که مدام در این خیابان تصادف می‌شود و باید سرعتکاه نصب شود.

   زارع بیان می‌کند: البته اگر آن طرف خیابان آسفالت و مسیر باز شود، مشکل حل شده و ماشین‌ها می‌توانند به راحتی وارد بزرگراه شوند.

   آسفالت چهل تکه

   در ادامه تهیه این گزارش، به خیابان اندیشه 71 می‌رویم تا دیگر درخواست مردمی را برای مرمت آسفالت پیگیری کنیم. جلیل امیری که یکی از اعتراض‌کنندگان به این معضل است، می‌گوید: خودتان وضعیت زمین این کوچه را ببینید. به دلایل مختلف، آسفالت کنده و ترمیم شده است.

   او اضافه می‌کند: آخرین بار حدود چهار ماه پیش بود که شرکت گاز، آسفالت را شکافت و بعد هم آن را روکش کرد. این کنده‌کاری‌ها باعث شده سطح زمین، چهل تکه شود.

    میرشکار از کسبه این کوچه بیان می‌کند: این خیابان، فرعی اما پرتردد است و آسفالت خرابش، تردد خودروها را مشکل کرده. چرا سازمان‌های ما با هم هماهنگ نیستند تا یکبار،کنده‌کاری انجام شده و بعد هم روکش شود.

   تلاش برای زیرسازی آسفالت، تا یک ماه آینده

   برای گرفتن پاسخ درباره مشکلات یادشده، با مهدی قدس‌اردبیلی، رئیس اداره فنی و عمران شهرداری منطقه 10 گفتگو می‌کنیم. وی درباره معضل خیابان شهید امام‌دوست می‌گوید:  چندین سال است که بخشی از این معبر خاکی است و مشکلی ایجاد نکرده است. از طرفی، شهرداری در حال حاضر قیر ندارد و در این زمینه با محدودیت روبروست.

   قدس تاکید می‌کند: شهرداری نمی‌تواند هیچ قول قطعی برای آسفالت این خیابان به شهروندان بدهد. اما این موضوع در دستور کار قراردارد و شهرداری در تلاش است تا یک ماه آینده، زیرسازی باقی‌مانده آسفالت این خیابان را انجام دهد.

   رئیس اداره فنی و عمران شهرداری منطقه، هم‌چنین درباره آسفالت نامناسب و چند‌تکه خیابان اندیشه 71 عنوان می‌کند: شهرداری رسیدگی به این گونه معابر و آسفالت‌های ناهمسطح را در برنامه خود دارد، اما نمی‌تواند زمان قطعی برایش اعلام کند.

    
    
   تعداد بازدید: 47
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,237,564
تعداد بازدید امروز : 554
تعداد بازدید دیروز : 609
آخرین به روزرسانی : 1397/09/28 14:17
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد