6°C 
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 68
   کد: 142500
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

   برگزاری نشست هم اندیشی شهردار منطقه 10 مشهد با انبوه سازان

   این نشست به میزبانی این منطقه در فرهنگسرای خادم الشریعه با هدف ایجاد بسترهای هم فکری، تبادل نظر و استفاده از نقطه نظرات سرمایه گذاران و سازندگان با حضور بیش از 50 نفر تشکیل شد.
   برگزاری نشست هم اندیشی شهردار منطقه 10 مشهد با انبوه سازان
   نخستین نشست هم اندیشی شهردار و مسئولان منطقه 10 مشهد با انبوه سازان در راستای هم افزایی و تشریک مساعی در جهت حل مشکلات فراروی سرمایه گذاری در سطح منطقه برگزار شد.
   به گزارش روابط عمومی منطقه 10، این نشست به میزبانی این منطقه در فرهنگسرای خادم الشریعه با هدف ایجاد بسترهای هم فکری، تبادل نظر و استفاده از نقطه نظرات سرمایه گذاران و سازندگان با حضور بیش از 50 نفر تشکیل شد.
   شهردار منطقه 10 مشهد در این نشست با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در سطح منطقه، گفت: امید است سرمایه گذاری به سمت قطعات بالای 300 متر هدایت شود.
   حسنعلی رجب زاده افزود: در حال حاضر زمین ها و قطعات خوبی مانند طرفین بزرگراه آزادی، اراضی آستان قدس، نادر شهر که حدود 93 هکتار است و اراضی توتونچی با مساحت بیش از 5 هکتار در بولوار میثاق زمینه ساخت و ساز به صورت تجاری، مسکونی و اقامتی را دارد.
   وی با بیان اینکه اولویت کاری مدیریت شهری حمایت از سرمایه گذاران است، اذعان کرد: رسیدگی و پاسخگویی به مطالبات سازندگان در این منطقه با جدیت پیگیری خواهد شد.
   وی ادامه داد: انتظار می رود انبوه سازان با لزوم رعایت ضوابط و مقررات در ساخت و ساز طراحی و اجرای نما و نورپردازی این منطقه را در رسیدن به اهداف عالی بهبود سیما و منظر شهری همراهی کنند.
   رجب زاده با اشاره به روند مراحل صدور پروانه در سازمان های نظام مهندسی و تامین اجتماعی، بیان کرد: قرار گیری نهادهای مختلف در کنار شهرداری موجب کاهش روند صدور پروانه خواهد شد.
   وی اضافه کرد: از زمان تایید نقشه های ساخت وساز توسط نظام مهندسی، طی مراحل صدور پروانه در شهرداری کمتر از یک هفته زمان لازم دارد.
   شهردار منطقه 10 گفت: رعایت ضوابط نما، عرض معبر، پیشامدگی، موقعیت زمین و .... از ضروریات ساخت و ساز است که در کم کردن زمان صدور مجوز پایانکار تاثیر به سزایی دارد.
   رجب زاده یکسان سازی مصوبات ساخت و ساز را برای انبوه سازان مهم ارزیابی و اظهار کرد: ما به دنبال ایجاد چهارچوب کاری مدون طبق طرح جامع تفضیلی، حذف تبعیض و کاهش زمان صدور پروانه ساخت در شهرداری و سازمان نظام مهندسی بر اساس گروه های ساختمانی برای سرمایه گذاران هستیم.
   وی بر ساماندهی جدارهای شهری و خط آسمان شهر تاکید کرد و افزود: رعایت سیاست های کلی در زمینه طراحی شهری با کمک طراحان و سازندگان غیر ممکن نیست.
   گفتنی است: در این نشست سرمایه گذاران با عنوان مواردی همچون کاهش مراحل بروکراسی اداری در صدور پروانه، پایانکار، یکسان سازی مصوبات ساخت و ساز برای سازندگان، حفظ جایگاه انبوه سازان، پاسخگویی مناسب پرسنل شهرسازی و تضمین امنیت مالی سازندگان، درخواست اجرای اقدامات بهینه در ایجاد هماهنگی دورن و بین بخشی نهادها را داشتند.
   تعداد بازدید: 68
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
لینک های مرتبط
گردشگری
گالری
سایت 137
نظارت و بازرسی شهرداری
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 1,235,605
تعداد بازدید امروز : 535
تعداد بازدید دیروز : 603
آخرین به روزرسانی : 1397/09/25 14:49
ارتباط با ما
آدرس :

قاسم آباد . بلواراندیشه - نبش بلوار استاد یوسفی- شهرداری منطقه 10

تلفن :051-31295600
فاکس :051-31295664
رایانامه :zone10@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه 10 شهرداری مشهد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد