اوقات شرعی
 • سه شنبه،03 مرداد 1396
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 11
    کد: 131036
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

    اعلام مکان‌های تجمع خاک و نخاله به سامانه 137

    اداره خدمات شهری منطقه 10 در جهت پیشگیری از این معضل، به صورت روزانه به جمع‌آوری خاک و نخاله غیرمجاز از سطح منطقه اقدام می‌کند.
    اعلام مکان‌های تجمع خاک و نخاله به سامانه 137

     شهروندان ساکن در منطقه 10 جهت پیشگیری از بروز بیماری سالک، مکان‌های تجمع خاک و نخاله را به سامانه 137 اطلاع دهند.

     

    به گزارش روابط عمومی منطقه 10، رئیس اداره خدمات شهری این منطقه در گفتگو با شهرآرا محله گفت: شهروندانی که در اطراف محل زندگی خود، شاهد انباشت خاک و نخاله و نیز مسدودشدن کانال‌های آب هستند، می‌توانند جهت رفع این معضلات، با سامانه 137 شهرداری تماس بگیرند.
     
    مسلم مطلبی با بیان اینکه محل رشد و تکثیر پشه سالک، مناطق گرم، تاریک و مرطوب  است، عنوان کرد: تجمع خاک و نخاله و خاکروبه و مسدود شدن جوی و کانال‌ها‌ی آب در مناطق مسکونی، فضای مناسبی را برای رشد پشه سالک فراهم می‌کند.
     
    وی افزود: اداره خدمات شهری منطقه 10 در جهت پیشگیری از این معضل، به صورت روزانه به جمع‌آوری خاک و نخاله غیرمجاز از سطح منطقه اقدام می‌کند.
     
    این مسئول شهری عنوان کرد: علاوه بر این، به صورت روزانه شستشوی کانال‌های مسدودشده توسط تانکر انجام می‌شود.
     
    بیشترین انتقال سالک، از طریق مهاجران صورت می‌گیرد
    رئیس اداره خدمات شهری منطقه خاطرنشان کرد: کارگروه سالک که زیر نظر شورای بهداشت منطقه قرار دارد، با مشارکت پایگاههای بهداشت محلات، مناطق مستعد بروز بیماری سالک را شناسایی و خدمات شهری نیز نسبت به پاکسازی آن نقاط اقدام می‌‌کند.
     
    مطلبی عنوان کرد: در خیابان شریعتی 73، خیابان حجاب 73 و خیابان‌های امام‌هادی(ع) شاهد نمونه‌هایی از بروز بیماری سالک بودیم که جهت مقابله با آن، جمع‌آوری خاک و نخاله، تسطیح اراضی و شستشوی کانال‌های روباز و روبسته انجام شد.
     
    این مسئول شهری با اشاره به کاهش آمار سالک عنوان کرد: در حال حاضر بیشترین انتقال از طریق مهاجران صورت می‌گیرد و برای پیشگیری از بروز این بیماری‌، ما باید همیشه تمهیدات لازم را به کار ببندیم.
     
    وی هم‌چنین از شهروندان درخواست کرد زباله‌های خود را به موقع و در ساعت‌های زباله‌گیری بیرون گذاشته و از تجمع و انباشت خاک و نخاله‌های ساختمانی در اطراف محل مسکونی خود خودداری کنند.
     
     
     
    تعداد بازدید: 11
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر